Україна, м Херсон,
вул. Робоча 82 а
+38 (050) 396 28 88
+38 (067) 552 64 77
Опитувальний лист

Відомості про земснаряди

Земснаряд являє собою потужний насос, змонтований на плавучих понтонах.

Земснаряди успішно застосовуються в багатьох областях:

  • очищення водойм (ставок, річка, озеро і т.п.) від донних відкладень;
  • зміцнення берега, захисних дамб та гідротехнічних об'єктів;
  • видобуток піску і гравію з кар'єру, сапропелю - з озера;
  • видобуток дорогоцінних металів і каменів (золота, алмазів);
  • намив гребель, дамб і пляжів;  
  • ліквідація наслідків можливих повеней - відкачування води, грунту зсувів із затоплених районів, зведення гідроспоруд захисного призначення;
  • розробка підводного ґрунту, виконання робіт з вирівнювання дна з метою розташування гідротехнічних споруд і підводних об'єктів;
  • розробка підводних траншей під закладання трубопроводів (дюкерів) і кабелів, а також їх замиву;
  • намив доріг і площ під промислове і цивільне будівництво;
  • розробка золо- і шламонакопичувачів вугільних, металургійних і коксохімічних підприємств;
  • видобуток дрібнозернистого концентрату з шламовідстійників гірничозбагачувальних комбінатів;
  • очищення промислових і сільськогосподарських відстійників від мулу, піску та інших відкладень;
  • очистка донних відкладень з великою кількістю консервативних домішок з міських водойм в геотуби з подальшою і утилізацією;
  • гідромеханізірование роботи при зведенні судноплавних і зрошувальних каналів, акваторних споруд, морських і річкових портів.

Різноманітність видів виконуваних робіт і областей застосування породжує різноманітність моделей земснарядів, в залежності від:

  • природних умов, в яких земснаряд експлуатується,
  • категорії грунтів,
  • глибини розробки,
  • дальності транспортування і висоти підйому грунту,
  • можливостей енергозабезпечення,
  • типу агрегату для всмоктування;
  • способу грунтозабора;
  • способу транспортування грунтів;
  • системи управління;
  • конструкції корпусу;
  • місця розташування основного обладнання (трюмні або ж земснаряди з зануреними ґрунтовими насосами);
  • кількості грунтових насосів (одно- і двухнасосні земснаряди); 
  • наявності або відсутності на борту земснаряду житлових і побутових приміщень.

Земснаряди призначені для розробки грунту I-VI категорії фрезерним розрихлювачем, гідророзрихлювачем або вільним всмоктуванням і транспортування грунту у вигляді пульпи до місця укладання.

КАТЕГОРІЇ ГРУНТІВ:
грунт I категорії є: 90% - ущільнений ПІСОК, 10% -СУГЛИНОК ЛЕГКИЙ
• грунт II категорії: 60% - ПІСОК, 40% - СУГЛИНОК СЕРЕДНІЙ
грунт III - IV категорії: 70% - СУГЛИНОК ВАЖКИЙ, ГЛИНА ЛЕГКА; 30% - ПІСОК
грунт V - VI категорії: 90% - ГЛИНА ВАЖКА, ГЛИНА СЕРЕДНЯ; 10% - ПІСОК

Зовні земснаряд представляє собою потужний насос і силові агрегати, змонтовані на плавучих понтонах. На основному понтоні монтується грунтозаборное пристрій, механізми управління, рубка, допоміжне обладнання. Земснаряди марки НСС 1600 / 25-3 та НСС 2000/63 можуть бути обладнані житловими і побутовими приміщеннями.

Бортове обладнання сучасне - від силових агрегатів до контрольно-вимірювальних приладів. Управління всіма механізмами даних земснарядів проводиться з рубки багермейстера за допомогою розміщеного там пульта управління, оснащеного відповідними приладами. З пульта управління виконуються всі штатні включення, обумовлені технологічним процесом проведення робіт. Пульт дозволяє зробити аварійну зупинку практично всіх механізмів земснаряда.

Опції та аксесуари до земснарядів НСС:

Фреза (Ф)являє собою конструкцію, призначену для розробки грунтів I-VI категорії за допомогою гідравлічного фрезерного розпушувача потужністю від 16 до 100 кВт і частотою обертання від 2 до 125 об/хв при крутному моменті від 500 до 5500 Нм. Фреза являє собою просторову конструкцію і збирається з касет на якій закріплені з'ємні ножі, кількість і довжина ножів залежить від потужності розпушувача і ширини захоплення прохідного шару, коливається від 24 до 86 шт., на розпушувачі монтуються гідромотор для приводу обертання ножів. Даний фрезерний розпушувач можна використовувати для усунення рослинності у водоймі, таких як очерет, коріння чагарників (діаметром до 40 мм), водорості і т.д.

Гідророзмив (гідравлічний розпушувач) ГР - призначений для розробки грунту I-III категорії, потужність встановленого насоса подає воду на наконечник стріли всаса різнаб, від 2 кВт до 40 кВт, подача води від 12 до 200 м /куб на годину при напорі водяного стовпа від 30 до 80 м. Потужність гідророзпушувача залежить від марки земснаряда і глибини розробки грунту.

Капсульний земснаряд (К)це земснаряд, за машинним відділенням якого розташовується капсула. Яка за допомогою кранової установки опускається під воду на глибину від 1 м до 3 м від осаду земснаряда, при цьому концентрація пульпи збільшується на 15 - 20% від концентрації пульпи звичайного земснаряду; глибина розробки грунту збільшується до 15 і більше метрів.Концентрация пульпы увеличивается за счет отсутствия атмосферного сопротивления при всасе грунта. Дана модифікація земснаряду дозволяє виробляти підводні роботи звичайним горизонтальним насосом без додаткових ежекторних установок.

Модифікований земснаряд (М)модифікований капсульний земснаряд з глибиною розробки грунту до 20 м і концентрацією пульпи щільністю від 1,4 до 1,8 кг / л, але при цьому зменшується дальність транспортування пульпи.

Дальність транспортування грунту по пульпопроводу наведені відповідно до заводських характеристиками насосів. За умови горизонтального транспортування і мінімальних вигинів труби дальність подачі грунту по трубопроводу може бути збільшена до 20% без втрати продуктивності.

Можливо виготовлення земснарядів марки НСС 160/30-Ф, НСС 250/40-Ф, НСС 400/20-Ф, НСС 800/40-Ф з грунтовим насосом, на якому встановлена відкрита або напіввідкрита крильчатка.

Основні нормативи, якими керується підприємство:

Державний стандарт Союзу РСР «Снаряди землесосні загального призначення. Терміни та визначення. ГОСТ 17520 - 72», ГОСТ 26433.0-85« Правила виконання вимірювань. Загальні положення», ГОСТ 26433-89 «Правила виконання вимірювань. Елементи заводських приготувань», ДБН В.1.1-7-2002« Протипожежні норми» , «Правила будівництва та облаштування суден» НД 31.0.020 - 2004, «Правила класифікації та побудови суден внутрішнього плавання. (ПСВП)» , «Правила класіфікації та побудова малих суден» , «Правила класифікаційних оглядів суден» , «Керівництво з технічного нагляду за застосуванням зварювання в суднобудуванні і судноремонті» , «Малі судна. Основні характеристики »ISO 8666: 2002, «Малі судна. Класифікація та оцінка остійності і плавучості. Частина 1» , «Не вітрильні судна довжиною 6 м і більше» ISO 12217-1: 2002, «Малі судна. Максимальне навантаження за обсягом» ISO 14946, «Малі судна. Стаціонарні дизельні двигуни. Навешенная на двигун паливна і електрична апаратура та обладнання »ISO 16147: 2002, «Єдиних правил безпеки при розробці родовищ корисних копалин відкритим способом " ПБ03-498-02.

Завод ВВВ Спецтехника, Украина
Для перегляду сайту, поновіть версію вашого браузера!