Земснаряд являє собою потужний насос, змонтований на плавучих понтонах.
Земснаряди успішно застосовуються в багатьох областях:
Різноманітність видів виконуваних робіт і областей застосування породжує різноманітність моделей земснарядів, в залежності від:
Земснаряди призначені для розробки грунту I-VI категорії фрезерним розрихлювачем, гідророзрихлювачем або вільним всмоктуванням і транспортування грунту у вигляді пульпи до місця укладання.
КАТЕГОРІЇ ГРУНТІВ:
•грунт I категорії є: 90% - ущільнений ПІСОК, 10% -СУГЛИНОК ЛЕГКИЙ
• грунт II категорії: 60% - ПІСОК, 40% - СУГЛИНОК СЕРЕДНІЙ
•грунт III - IV категорії: 70% - СУГЛИНОК ВАЖКИЙ, ГЛИНА ЛЕГКА; 30% - ПІСОК
• грунт V - VI категорії: 90% - ГЛИНА ВАЖКА, ГЛИНА СЕРЕДНЯ; 10% - ПІСОК
Зовні земснаряд представляє собою потужний насос і силові агрегати, змонтовані на плавучих понтонах. На основному понтоні монтується грунтозаборное пристрій, механізми управління, рубка, допоміжне обладнання. Земснаряди марки НСС 1600 / 25-3 та НСС 2000/63 можуть бути обладнані житловими і побутовими приміщеннями.
Бортове обладнання сучасне - від силових агрегатів до контрольно-вимірювальних приладів. Управління всіма механізмами даних земснарядів проводиться з рубки багермейстера за допомогою розміщеного там пульта управління, оснащеного відповідними приладами. З пульта управління виконуються всі штатні включення, обумовлені технологічним процесом проведення робіт. Пульт дозволяє зробити аварійну зупинку практично всіх механізмів земснаряда.
Фреза (Ф) – являє собою конструкцію, призначену для розробки грунтів I-VI категорії за допомогою гідравлічного фрезерного розпушувача потужністю від 16 до 100 кВт і частотою обертання від 2 до 125 об/хв при крутному моменті від 500 до 5500 Нм. Фреза являє собою просторову конструкцію і збирається з касет на якій закріплені з'ємні ножі, кількість і довжина ножів залежить від потужності розпушувача і ширини захоплення прохідного шару, коливається від 24 до 86 шт., на розпушувачі монтуються гідромотор для приводу обертання ножів. Даний фрезерний розпушувач можна використовувати для усунення рослинності у водоймі, таких як очерет, коріння чагарників (діаметром до 40 мм), водорості і т.д.
Гідророзмив (гідравлічний розпушувач) ГР - призначений для розробки грунту I-III категорії, потужність встановленого насоса подає воду на наконечник стріли всаса різнаб, від 2 кВт до 40 кВт, подача води від 12 до 200 м /куб на годину при напорі водяного стовпа від 30 до 80 м. Потужність гідророзпушувача залежить від марки земснаряда і глибини розробки грунту.
Капсульний земснаряд (К) –це земснаряд, за машинним відділенням якого розташовується капсула. Яка за допомогою кранової установки опускається під воду на глибину від 1 м до 3 м від осаду земснаряда, при цьому концентрація пульпи збільшується на 15 - 20% від концентрації пульпи звичайного земснаряду; глибина розробки грунту збільшується до 15 і більше метрів.Концентрация пульпы увеличивается за счет отсутствия атмосферного сопротивления при всасе грунта. Дана модифікація земснаряду дозволяє виробляти підводні роботи звичайним горизонтальним насосом без додаткових ежекторних установок.
Модифікований земснаряд (М) – модифікований капсульний земснаряд з глибиною розробки грунту до 20 м і концентрацією пульпи щільністю від 1,4 до 1,8 кг / л, але при цьому зменшується дальність транспортування пульпи.
Дальність транспортування грунту по пульпопроводу наведені відповідно до заводських характеристиками насосів. За умови горизонтального транспортування і мінімальних вигинів труби дальність подачі грунту по трубопроводу може бути збільшена до 20% без втрати продуктивності.
Можливо виготовлення земснарядів марки НСС 160/30-Ф, НСС 250/40-Ф, НСС 400/20-Ф, НСС 800/40-Ф з грунтовим насосом, на якому встановлена відкрита або напіввідкрита крильчатка.
Основні нормативи, якими керується підприємство:
Державний стандарт Союзу РСР «Снаряди землесосні загального призначення. Терміни та визначення. ГОСТ 17520 - 72», ГОСТ 26433.0-85« Правила виконання вимірювань. Загальні положення», ГОСТ 26433-89 «Правила виконання вимірювань. Елементи заводських приготувань», ДБН В.1.1-7-2002« Протипожежні норми» , «Правила будівництва та облаштування суден» НД 31.0.020 - 2004, «Правила класифікації та побудови суден внутрішнього плавання. (ПСВП)» , «Правила класіфікації та побудова малих суден» , «Правила класифікаційних оглядів суден» , «Керівництво з технічного нагляду за застосуванням зварювання в суднобудуванні і судноремонті» , «Малі судна. Основні характеристики »ISO 8666: 2002, «Малі судна. Класифікація та оцінка остійності і плавучості. Частина 1» , «Не вітрильні судна довжиною 6 м і більше» ISO 12217-1: 2002, «Малі судна. Максимальне навантаження за обсягом» ISO 14946, «Малі судна. Стаціонарні дизельні двигуни. Навешенная на двигун паливна і електрична апаратура та обладнання »ISO 16147: 2002, «Єдиних правил безпеки при розробці родовищ корисних копалин відкритим способом " ПБ03-498-02.